Projekt Digital Youth

Digital Youth to nowy projekt Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacji Dzieci Niczyje), który skierowany jest do młodych. Jego głównym partnerem została Fundacja Orange.

Projekt  składa się z kilku elementów – bloga, fanpage’a, spotkań oraz magazynu. Pierwszy event odbył się 12 maja 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Razem ze Amelią w wydarzeniu wzięli udział wyjątkowi ludzie m.in Yuri Drabent, Paulina Mikuła, Wojtek WiemanAnna Alboth. Podczas swojego wystąpienia Amelia opowiedziała o zmaganiach z depresją, bezpieczeństwie w sieci, działaniach Porcelanowych Aniołków,  pomysłach, planach, sukcesach i porażkach.


Wystąpienie Amelii na Digital Youth Foum:

„Moja historia pokazuje jak przekuwanie słabości w siłę staje się możliwe, a nawet trudne doświadczenia wskazują nowe drogi. Bądź czujny, korzystaj z sieci świadomie, nie daj się wciągnąć negatywnym i niebezpiecznym treściom.  Tylko Ty sam możesz dokonać wyboru.”


Dodatkowo pod koniec sierpnia ukazał się magazyn, który zawiera artykuły i rozmowy z uczestnikami Digital Youth Forum, również z Amelią. Pięknie wydana publikacja trafiła do szkół podstawowych, gimnazjów i wszędzie tam, gdzie bywa młodzież. 🙂

15228021_1846559012243267_862376719_n