O nas

Jesteśmy nastolatkami, które po wygranej walce z depresją postanowiły mówić głośno o przebytej chorobie, obalając krzywdzące stereotypy.

 • Pokazujemy swoim przykładem, że depresja jest chorobą, która może dotknąć każdego z nas, również dzieci, i nie jest to powód do wstydu.
 • Uświadamiamy, że jedyną skuteczną metodą na uwolnienie się od chronicznego cierpienia w depresji, jest leczenie – ważne są tu zarówno psychoterapia, jak i farmakoterapia, a w niektórych przypadkach konieczna jest hospitalizacja.
 • Uwrażliwiamy na to, jak negatywny wpływ na chorych mogą mieć zakorzenione w potocznym myśleniu stereotypy, dotyczące depresji i innych zaburzeń psychicznych.
 • Pokazujemy, że pomimo zaburzenia psychicznego można osiągać sukcesy.
 • Jesteśmy przykładem tego, że kryzys psychiczny może być szansą na rozwój duchowy człowieka oraz lepsze zrozumienie ludzkiego cierpienia.
 • Organizujemy zbiórki dla dziecięcych szpitali psychiatrycznych (więcej informacji w zakładce „Projekty”).
 • Podpowiadamy sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz wskazujemy alternatywy dla destrukcyjnych zachowań (np. samookaleczanie).
 • Zajmujemy się bezpieczeństwem w sieci poprzez tworzenie akcji przede wszystkim na portalach społecznościowych (Facebook, Instagram, Tumblr), gdzie młodzież spędza teraz dużo wolnego czasu.
 • Promujemy badania naukowe dotyczące zaburzeń psychicznych.
 • Jesteśmy ambasadorkami ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Zobacz… ZNIKAM”, której celem jest zapobieganie samobójstwom wśród dzieci i młodzieży (więcej informacji w zakładce „Projekty”).
 • Amelia zaangażowana była w II edycję ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” poświęconej depresji u dzieci i młodzieży (więcej informacji w zakładce „Projekty”).
 • Aktywnie uczestniczymy w warsztatach i wydarzeniach edukujących społeczeństwo w zakresie zdrowia psychicznego.

Amelia Gruszczyńska

Uczennica 3 klasy gimnazjum.

Założycielka „Porcelanowych Aniołków” oraz pomysłodawczyni i organizatorka akcji społecznych i charytatywnych, m.in.: zbiórki środków finansowych „Pomoc małym pacjentom oddziału psychiatrii” prowadzona na portalu crowdfundingowym wspieram.to. Amelia bierze udział w kampaniach społeczno-edukacyjnych: „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” oraz „Zobacz… ZNIKAM”. Jej pasjami są dziennikarstwo i medycyna. Marzy o założeniu własnej fundacji pomagającej dzieciom i młodzieży chorującym na depresję. Sama przeszła epizod depresyjny


Antonina Antonina

Uczennica 1 klasy liceum, tancerka, absolwentka Gimnazjum Dwujęzycznego, kontynuująca naukę dwujęzycznie po niemiecku.

Prowadząca Instagrama Porcelanowych Aniołków. Ambasadorka kampanii „Zobacz…ZNIKAM”.

Po wygranej walce z zaburzeniami odżywiania Tosia zmaga się teraz z depresją. Poświęciła się cała swoim przyjaciółkom, również mającymi problemy natury psychicznej. Lekceważąc siebie starała się wesprzeć je za wszelką cenę. Stąd wynikła późna decyzja o podjęciu odpowiedniego leczenia. Pomaganie zawsze było priorytetem nastolatki, dlatego jej zaangażowanie w projekty Porcelanowych Aniołków uważa za oczywiste; „Sprawia mi dużo radości, gdy na twarzy osoby, której pomagam, pojawia się uśmiech.”


15281099_1157396267701036_1653444345_n

Aleksandra

Uczennica 2 klasy liceum.

Prowadząca Tumbler’a Porcelanowych Aniołków. Ambasadorka ogólnopolskiej kampanii „Zobacz… ZNIKAM”, której celem jest zapobieganie samobójstwom wśród dzieci i młodzieży.

Ola była dwukrotnie hospitalizowana z powodu depresji. Swoją przyszłość wiąże z praca z ludzmi. Zaangażowanie w działania Porcelanowych Aniołków jest dla niej formą autoterapii. Interesuje się aktorstwem, jest członkiem młodzieżowej grupy teatralnej. Lubi książki, najbardziej fantastyczne i przygodowe.